Daha Başarılı Bir İş Hayatı İçin Feng Shui Ofis Dekorasyonu Daha Başarılı Bir İş Hayatı İçin Feng Shui Ofis Dekorasyonu
Feng Shui, kelime anlamı ile rüzgar ve su anlamına gelen, eski bir Çin öğretisidir. Yaşamımıza mutluluk, denge ve bereket getirmesi için pozitif enerjinin kullanıldığı... Daha Başarılı Bir İş Hayatı İçin Feng Shui Ofis Dekorasyonu

Feng Shui, kelime anlamı ile rüzgar ve su anlamına gelen, eski bir Çin öğretisidir. Yaşamımıza mutluluk, denge ve bereket getirmesi için pozitif enerjinin kullanıldığı bir yöntemdir. Bu öğretide, doğada var olduğuna inanılan enerjiyi iç mekanlarda yansıtma ve yaşadığımız ortamlardaki hayat enerjisini arttırma amacıyla temel kurallar oluşturulmuştur. Feng Shui kültürünü öğrenip hem eviniz hem de iş yeriniz için kullanabilir, bu öğreti doğrultusunda uygulamanız gereken basit kurallara göz atıp iç mekan dekorasyonunuzu bu noktalara dikkat ederek yapabilirsiniz. Feng Shui ofis dekorasyonu için önemli olan niyettir. Her zaman pozitif olana odaklanıp yaşamımıza güzellikleri çağırmayı niyet etmek, bu uygulanacak dekorasyon kullarının hepsinden önce gelir.

Ofisinizin Giriş ve Karşılama Bölümü Nasıl Olmalı?

Feng Shui ofis dekorasyonu için öncelikle mekana giriş kısmı oldukça önemlidir.Bu felsefeye göre eğer ofisinizde dar ve dolambaçlı bir girişe sahipseniz, bu, pozitif enerjinin bulunduğunuz alana girmesini zorlaştırır. Kapınız geniş ve mümkünse kırmızı olmalı, bununla birlikte ofisinize girmesini umduğunuz enerji,yine geniş ve dolambaçsız bir yoldan buraya ulaşabilmeli. Ofisinizin kapısını kırmızı renge boyamanız, iş yerinize para ve bereketi çekmenin yollarından biri olacaktır.

Ofisinizde misafirlerinizi ağırlayacağınız bir bölüm dekore etmeyi düşünüyorsanız burada renk karmaşası yaratmaktan kaçınmanız gerekiyor. Feng Shui’ye göre konuklarınızla birlikte olacağınız alanda koltukların rengini seçerken fazla karışık, desenli ve renkli olmamasına özen göstermelisiniz. Bu alanda göze çarpan ana renk sayısı üçten fazla olmamalı. Odadaki boşluklar yeşil bitkilerle doldurulmalı. Eğer burada daha büyük, ferah ve derin bir atmosfer yaratmak isterseniz duvarlara ayna asabilirsiniz.

Pozitif enerjiyi akıcı bir şekilde ofisinize çekmek için etrafta fazla eşyaların varlığına ve dağınıklığa kesinlikle izin vermemelisiniz. Eşyalar az, odalar düzenli ve karmaşadan uzak olmalı. Dosya dolapları kapaklı olmalı ve gözü yoracak evrak yığınları bu kapakların arkasına kalmalı. Çalışanların masaları mümkün olduğunda derli toplu tutulmalı, masalarda üstüste dosyalar, vestiyerde atılmış karışık ceketler bulunmamalı.

Feng Shui ofis dekorasyonu

Canlı Bitkilerin ve Suyun Gücü

Canlı bitkilerin kullanımı, Feng Shui’de tavsiye edilen bir unsurdur.Feng Shui ofis dekorasyonu uygulamak için iş yerinizin bir köşesine canlı saksı bitkisi yerleştirebilirsiniz. Ofis masalarınızın üzerine, bilgisayarlardan ve internet sağlayıcısından yayılan radyasyon gibi negatif enerjileri nötürlemesi için kaktüs koyabilirsiniz. Burada önemli olan nefes alan yeşil bir canlının sizinle aynı ortamda bulunmasıdır.

Ofisinize akvaryum satın almayı daha önce düşünmediyseniz, Feng Shui ile tanıştıktan sonra düşünmeye başlayabilirsiniz. Bu öğretiye göre ortamda bulunan su, mekandaki negatif enerjiyi temizliyor ve insanları sakinleştirerek rahatlatıyor.Bunun için iş yerinizde herhangi bir masa veya sehpa üzerine dekoratif bir kabı su ve doğal taşlarla doldurarak koyabilirsiniz. Ya da ister büyük ister küçük olsun, içinde canlı balıkların yüzüp iş yerinize hareket enerjisi de kazandırabileceği bir akvaryum alma seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Feng Shui’de aynı zamanda akvaryumun zenginliği çağırdığına da inanılıyor.

ofis

 

Başarı ve Parayı Çekmek

Feng Shui ofis dekorasyonu söz konusu olduğunda, ofisinize parayı çekmek elbette ki temel amaçlardan biridir. İş yerinize akvaryum koymak, kristal bir avize veya süsleme malzemeleri, fil ve balık motifi tercih etmek bereketi arttırır. Bu öğretiye göre balık ve fil zenginliğin sembolüdür. Bu yüzden iç mekanlarda duvarlara balık resmi olan tablolar, masa üzerine fil şeklinde heykelcikler veya daha önce bahsettiğimiz gibi içinde balıkların yüzdüğü bir akvaryum kullanarak bu niyetinizi Feng Shui’ye göre tamamlamış olursunuz.

Bu felsefeye göre, ofisinize girdiğinizde sağınızda kalan köşe, kariyer köşesi olarak belirlenmiştir. Bu köşeye işinizle ilgili hedef aldığınız veya kariyerini takdir ettiğiniz başarılı kişilerin resimlerini asabilirsiniz.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • Emine Koç

  16 Aralık 2016 #1 Author

  Pozitif enerji yuklenir insan boyle ofiste. calisma verimi artar.

  Cevapla

 • furkan çapa

  16 Aralık 2016 #2 Author

  Pozitif enerji yuklenir

  Cevapla

 • Süleyman çetin

  16 Aralık 2016 #3 Author

  Daha sade bir oda daha verimli iş. Japon usulü

  Cevapla

 • merve evrem

  16 Aralık 2016 #4 Author

  Bir gün kendi ofisimi açarsam inşallah kesinlikle yazınızı dikkate alıcak ofisimi ona göre düzenleyeceğim

  Cevapla

 • ERDAL ARSLAN

  16 Aralık 2016 #5 Author

  Böyle bir ofiste başaramayacağım bir iş olamaz heralde 🙂

  Cevapla

 • Çağrı

  16 Aralık 2016 #6 Author

  Feng shui bir yaşam tarzı

  Cevapla

 • Sinan

  17 Aralık 2016 #7 Author

  böyle yerler ancak hayallerimizde olur 🙂

  Cevapla

 • muhammet

  19 Aralık 2016 #8 Author

  Ofis böyle şık görünmeli her zaman güzel şeçim

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Sezona Uygun Bebek Odası Dekorasyonu

Yeni çocuk sahibi olmuş ebeveynler için, bebeklerin bulunduğu ortam çok önemlidir. Bebeklerin sevimlilikleri ile birlikte gelen sorumlulukları da fazladır. Bu...

Kapat