İkiz Bebek Odası Dekorasyon ile Çifte Mutluluk İkiz Bebek Odası Dekorasyon ile Çifte Mutluluk
İkiz bebeklere yönelik odaların daha maliyetli olacağı bir gerçektir. Çünkü her eşyanın ikişer tane olması gerekiyor. Aynı zamanda daha geniş ve büyük bir dolaba... İkiz Bebek Odası Dekorasyon ile Çifte Mutluluk

İkiz bebeklere yönelik odaların daha maliyetli olacağı bir gerçektir. Çünkü her eşyanın ikişer tane olması gerekiyor. Aynı zamanda daha geniş ve büyük bir dolaba ihtiyacınız olacaktır. Burada ayrı yataklar almak yerine tasarımlarını kendinizin ayarlayacağı uygun yatak modelleri de yaptırabilirsiniz. Başları bir biri ile bitişik olan yatak modellerin bu tarz olduğunu söyleyebiliriz. İkiz bebek odası dekorasyonun da tek bir dolap seçebilirsiniz. Çünkü yataklardan dolayı oda bir hayli kalabalık olacaktır. Bunun için geniş ve birkaç rafı bulunan dolaplardan yana seçim yapmalısınız. Hatta kullanım alanı fazla olan yatakları da seçebilirsiniz. Bazı yatakların yan bölümlerinde ayrıca küçük dolaplar ve çekmeceler bulunuyor. Özel alt açma yerlerinin dahi bulunduğu görülüyor. Her iki yatak için de bu tarz seçimlere yer verirseniz daha avantajlı olacaksınız. Bebeklerin eşyalarını daha düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

İkiz Bebek Odalarında Renkler

İkiz bebeklerin cinsiyetleri aynı olması halinde işiniz kolaydır. Çünkü erkekler için daha çok mavi kız bebekler için de pembe ağırlıklı modeller bulunuyor. Tercih yaparken bu temel renkleri kullanmak zor olmayacaktır. Ancak biri kız biri erkek olması halinde işler karışıyor. Bunun için de ortak kullanımlara açık renk seçimlerinde bulunabilirsiniz. Mesela turuncu ya da sarı. Her iki renginde bebek odalarında kullanılması mümkün. Yeşil olarak da tasarımlara yer verebilirsiniz. Dilerseniz ayrı yatak takımlarına yer vererek birini mavi birini pembe şeklinde de değerlendirebilirsiniz. Duvarlarında da renklendirmeleri farklı yaparak aynı oda içerisinde iki farklı tasarım elde edebilirsiniz. İkiz bebek odası fikirleri dekorasyon amacıyla aksesuar seçimleri de önemlidir. Yine farklı cinsiyetlerin olması durumunda ortak aksesuarlar seçmelisiniz. Burada sıklıkla da ayıcıkların ve tahtadan aksesuarların seçildiğini görüyoruz.

İkiz Bebek Odası Dekorasyon

İkiz Bebek Odalarında Şifonyerler

Tek ya da ikiz bebek odaları için en kullanışlı mobilyalardan birisi şiyonyerler oluyor. Direk olarak iki adet şifonyer alarak da başta kıyafetleri burada muhafaza edebilirsiniz. Çünkü yeni doğan bebeklerin kıyafetleri küçüktür. Katlamanız halinde küçük bir alanı kaplayacaktır. Büyük dolaplar üzerine asmak yerine şifonyerlerin çekmecelerinde saklayabilirsiniz. Yerden tasarruf etmek adına en mantıklı tercih şiyonyer oluyor. Üstelik bunların üzerine de bebeklerin bez ya da ıslak mendillerini koyabilirsiniz. Ateş ölçerler, kremler, şampuan veya diğer malzemeleri de sıralayabilirsiniz. Kendi yatak odanızda olduğu gibi şiyonyerler üzerinden kozmetik ürünleri sunabilirsiniz. Bunun için küçük sepetler de bulunuyor. İkiz bebekler adına ayrı ayrı sepet alarak hepsini bu alanlarda saklayabilirsiniz. Başta şifonyer mantıklı olsa da devamında mutlaka dolap almanız gerekecektir. Çocukların büyümesi halinde eşyalarını düzenli olarak saklamak için dolaplar gerekiyor.

İkiz Bebek Odalarında Işıklandırma

Her iki bebek için de ışıklandırma sistemlerini ayarlamak güç olabilir. Burada temel durum avizelere yer vermemek olacaktır. Yukarı olan avizelerden bebeklerin ışığı direk görmesi faydalı değildir. Seçerken de mutlaka korumalı olan avizelere göz atmalısınız. Çünkü bunların ampul çevresi koruma altındadır. Işığın direk olarak bebeklere gelmesi bu şekilde engellenmiş oluyor. Seçimlerinizi abajurlardan yana yapabilirsiniz. Bebeklerin ulaşamacağı alanlara iki adet abajur koyabilirsiniz. Tasarım adına da hoş objeler olduğunu söylemeliyiz. Ayarlamalarınızı bebeğinizin uyku saatlerine göre yaparak abajurlardan aydınlatma sağlayabilirsiniz. Bu şekilde hem daha sağlıklı hem de daha hoş objeler kullanmış olacaksınız. İkiz bebek odası fikirleri dekorasyon için duvar süslemelerine de yer verebilirsiniz. Birbirinden renkli duvar kağıtları sayesinde odaları renkli ve canlı bir hale getirmek sizin elinizde.

 

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Banyo Paspaslarının Önemi; Dekorasyon Fikirleri

Banyo paspaslarının özellikle dış yüzeylerinin son derece önemli olduğunu söylemeliyiz. Bu alanların konforlu olması sayesinde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Aynı...

Kapat