Şıklık ve Sadelik Bir Arada; Küçük Ofis Dekorasyonu Şıklık ve Sadelik Bir Arada; Küçük Ofis Dekorasyonu
Küçük Ofis Dekorasyonu Küçük ofis dekorasyonu için kullanmanız gereken eşya ve aksesuarlar yerli yerinde ve zaruri ihtiyaçlar olmalıdır. Ofisiniz küçükse yerleştirdiğiniz eşyalar sıkışık bir... Şıklık ve Sadelik Bir Arada; Küçük Ofis Dekorasyonu

Küçük Ofis Dekorasyonu

Küçük ofis dekorasyonu için kullanmanız gereken eşya ve aksesuarlar yerli yerinde ve zaruri ihtiyaçlar olmalıdır. Ofisiniz küçükse yerleştirdiğiniz eşyalar sıkışık bir görünüm verebilir. Bakınca insanı rahatsız eden bir görünüm oluşmaması için bu küçük alanı ferahlatacak detaylara dikkat etmeniz gerekir. Bunun için de bazı küçük detaylar ve bölümler ekleyerek ofisinizin alanını genişletmeniz mümkün. Küçük ofisler için yerleşim ve düzen son derece önemlidir. Ayrıca çalışma alanı olduğundan ofisler dağılmaya da müsaittir. Bunun için de baştan önlem almak gerekir.

Küçük Ofisler Nasıl Dekore Edilir?

Ofisiniz istediğiniz genişlikte olmayabilir. Dilediğiniz kadar büyük bir alanda olamamak sizi rahatsız etmemeli. Çünkü ofis tasarımları ile bu küçük alanları daha ferah ve geniş göstermeniz mümkün. Üstelik çalışmanızı da etkilemeyecek şekilde dizayn edebilirsiniz.

 • Araştırmalara göre küçük ofislerde iş verimliliği daha yüksekmiş. Bu nedenle ofisin küçük olmasını avantaja çevirmek mümkün. Küçük bir ofise sahipseniz her çalışana ayrı bir oda vermek yerine açık ofis kullanmanız gerekir. Çalışanların alanlarını bölerek ofisinizi daha da daraltmış olursunuz. Hareket alanı kısıtlanır. Ayrıca açık ofis sistemi olan küçük ofislerde iletişimin daha yüksek olduğu da bir araştırma sonucu olarak karşımıza çıkıyor. bu nedenle çalışanların daha iyi bir iletişim kurması için bir olanak sağlayan küçük ofisler çalışma isteğinin ve iş temposunun yüksek olduğu yerler olarak biliniyor.
 • Ofisinizin dışarıdan nasıl göründüğüne dikkat etmelisiniz. Bu konuda fikir de alabilirsiniz. Yaptığınız dekorasyonun nasıl algılandığını bilmek size çok şey katacaktır. Dışarıdan bakıldığında alelade bir görünüm mü çizmişsiniz? Karmaşık ve özensiz bir dekorasyon mu yapılmış? Yoksa son derece özenli, düzenli ve ferah mı görünüyor? İşte bu soruların cevabı dışarıdan bakıldığında bulunacaktır. Gerekirse çalışanlarınızdan ya da bir arkadaşınızdan da bu konuda fikir alabilirsiniz. İnsanların ofisiniz hakkında ne düşündüğünü öğrenebilirsiniz. Yine bir uzman yardımıyla döşenen ofislerin büyük olasılıkla beğeni toplayacağını bilmelisiniz.
Küçük Ofis Dekorasyonu

Küçük Ofis Dekorasyonu

Diğer Detaylar;

 • Küçük ofis dekorasyonu konusunda önemli detaylardan biri de dinlenme ve yemek bölümleridir. Çalışanlar yemeklerini masalarında yememelidir. Bu hem düzensizliğe sebep olur hem de tertip ve düzen açısından hoş bir görünüm sergilenmez. Ofisiniz küçükse bir köşeye masa koyabilirsiniz. İlle de ayrı bir odanız olmayabilir. Bu masa cam olursa mekânı daha geniş gösterir. Olabildiğince yer kaplamayan ve ferah görünümlü masa ve sandalyelerle küçük bir bölümü yemek köşesi ya da dinlenme alanı yapabilirsiniz.
 • Son olarak da ofis düzeninde en önemli detaya göz atalım. Dolaplardan bahsedelim. Dolaplar ve saklama kutuları bir ofisin en önemli malzemeleridir. Bunların önemi küçük ofislerde daha da anlaşılır hâle geliyor. Etrafta durmaması gereken eşyaları dolaplara yerleştirerek daha düzenli bir ofis dekore edebilirsiniz. Ofisiniz dar ise mevcut kullandığınız alanın duvarlarını değerlendirmelisiniz. Özellikle yeni stil ofis dolapları ile gözü yormayan ve rahatsız etmeyen ofis dolapları ve raflarına sahip olabilirsiniz.

Ofislerin Büyüklüğü ve Çalışma Şartları

Ofislerin kapladığı alanla çalışma şartları ve motivasyon arasında bir ilişki vardır. Şimdi bunlara göz atalım.

Küçük Ofis Dekorasyonu

Küçük Ofis Dekorasyonu

 

 

Büyük Ofisler: Çoğunluğa baktığımızda büyük ve geniş ofislerin genelde insanların en çok hayal ettiği ofisler olduğunu görüyoruz. bu ofislerde çalışanlarınıza kıdemine ya da yaptığı işe göre ayrı bir bölme verebilirsiniz. Herkes için ayrı bir oda tasarlatabilirsiniz. Böylece son derece düzenli ve profesyonel görünümlü bir ofise sahip olursunuz. Bu gibi özellikler nedeniyle büyük ofisler her zaman ilgi görmüştür. Fakat iletişim kopukluğu gibi olumsuz yanları olduğunu da bilmek gerekir.

Küçük Ofisler: Küçük ofisler ilk başta dar bir alan ve çalışma ortamının yetersiz olması nedeniyle olumsuz algılanabilir. Evet, hareket biraz kısıtlıdır ve açık ofis sistemi uygulanır. Fakat bir iş yerinin en önemli ihtiyacı olan iletişimin en güçlü olduğu yer küçük ofislerdir. Bu nedenle küçük ofis dekorasyonu için iyi seçimler yaparak bunu avantaja dönüştürebilirsiniz.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • modakadın

  22 Kasım 2016 #1 Author

  Dört dörtlük bir şıklık ama ofis araçları yazıcı vb. koydunmu şıklık bozulur sanki

  Cevapla

 • busraricann

  29 Kasım 2016 #2 Author

  Cam odalı ofislerin dekorasyonunu çok beğeniyorum. çok şık oluyor

  Cevapla

 • aksi_adam

  4 Aralık 2016 #3 Author

  küçük ofis tasarımı için modüler eşyalar kullanmak çok akıllıca. sök parçala istediğin köşede kullan.

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Bebek Odası Fikirleri

Bebek odalarının genel olarak sevimli mobilyalar ve aksesuarlar üzerinden tamamlanması sağlanıyor. Şöyle ki mobilyaların da set olarak birbiri ile uyumlu...

Kapat