Lüks Mutfak Dizaynı Otantik ve Modern Dokunuşlar Lüks Mutfak Dizaynı Otantik ve Modern Dokunuşlar
Mutfaklar evlerin en sık kullanılan merkezlerinden birisidir. Bu yüzden daha şık ve lük olması değil kullanışlı olması da önemlidir. Bunun için önceliğiniz planlamalar yapmak... Lüks Mutfak Dizaynı Otantik ve Modern Dokunuşlar

Mutfaklar evlerin en sık kullanılan merkezlerinden birisidir. Bu yüzden daha şık ve lük olması değil kullanışlı olması da önemlidir. Bunun için önceliğiniz planlamalar yapmak ve yerleştirmelere bu planlar üzerinden yer vermek olmalıdır. Mesela mutfak masası merkez olarak ele alınabilir. Masanın duvar kenarında mı yoksa ortada mı olması gerektiğine karar vermelisiniz. Lüks mutfak dizaynı olarak mutfak masalarının farklı tasarımlardan oluştuğunu göreceksiniz. Cam ya da ahşap olarak sunulan masalar bulunuyor. Karar verirken mutfakta ki dolapları ve elektronik ürünleri göz önüne almalısınız. Bulaşık makinesi ile bozdolabınızın rengine göre de seçim yapabilirsiniz. Günümüzde siyah ve gri olarak da bu ürünlerin satışı yapılıyor. Bu tarz ürünler üzerinden mutfağın farklı bir havaya bürünmesini sağlayabilirsiniz. Nitekim vintage tarzının mutfaklara da yansıtılması sağlanıyor. Siyahların ve kırmızıların olduğu mutfaklar göz alıyor. İddaalı mutfaklar yapmak yerine daha soft olanlara da göz atabilir beyaz ile bej üzerinden yola çıkabilirsiniz.

Mutfaklarda Bar Yapıları

Yemek masasını daha küçük olarak ele alabilirsiniz. Ortada olan bu masaların bar görünümü yaratmasını da sağlayabilirsiniz. Şöyle ki normal sandelyeler yerine pufları kullanabilirsiniz. Yüksek bar sandalyeleri ile de destekleyebilirsiniz. Orta kısmını mutfak adına sunulan aksesuarları yerleştirebilirsiniz. Buradan misafirlerinizi ağırlamak son derece keyifli olacaktır. Sizler mutfakta birşeyler hazırlarken onların da bu yapılar üzerinden sizleri izlemesi ve eşlik etmesi söz konusu olacaktır. Çoğu mutfağın orta kısmında bu tarz yapılara rastlanıyor. Geniş mutfaklarda yemek masası ayrı bu bölüm ayrı olarak sunuluyor. Orta kısımda yemek pişirmek için de uygun ortam hazırlayabilirsiniz. Öyle ki başta murtfakların kullanşlı olması da gerekiyor. Küçük mutfaklarda çok fazla detaya yer vermeden açıklık yaratmak mantıklıdır. Lüks mutfak dizaynı için sunulan tarzlarda da ayrıntıların çok fazla olmadığını ve sade görünümlere sahip olduğunu göreceksiniz.

Lüks Muftaklarda Aydınlatmalar

Lüks görünümler adına aydınlatmaların da önemli olduğunu söylemeliyiz. Şöyle ki uzun avizeler yerine daha küçük yapılara yer vermeniz faydalı olacaktır. Bu şekilde mutfağın olduğundan daha geniş gözükmesini de sağlayabilirsiniz. Lüks mutfakların çoğunda spor ışıklar dikkat çekiyor. Gerek tavana bağlı olan bu ışıkların gerekse dolaplar üzerinden de sunumu yapılıyor. İsterseniz dolapların alt bölümlerine monte ederek tezgahın renklendirilmesini sağlayabilirsiniz. Dolapların içlerine dahi yapıldığını görüyoruz. Bu şekilde de bardak ya da tabakların olduğu bölgeler ışıklandırılıyor. Camlı dolaplara sahipseniz bu görünüm de hoş olacaktır. Tavandan gelen ışıklandırma sistemlerini de spotlar üzerinden ele alabilirsiniz. Geniş mutfaklarda hasırdan lambalar da dikkat çekiyor. Avize seçimlerinin ise özellikle mutfak masaları üzerinden sunumu yapılıyor. Masaların üzerine aydınlatan birkaç avize modelini de seçebilirsiniz.

Lüks Mutfaklarda Perdeler Ve Halılar

Parkelerin renkleri ve yapısı hoş ise kapatmanıza gerek kalmayacak. Sadece küçük yapılardan paspaslar atabilirsiniz. Bu şekilde sadelikten yana hoş bir mutfak oluşturabilirsiniz. Mutfaklarda daha çok açık tonlara yer veriliyor. Bu yüzden perdelerin de kotu renklerden olmadığını görüyoruz. Hatta pencere önüne sadece store perdeler ekleyeniyor. Çok yer kaplamaması adına da bu tarz perdeler faydalı olacaktır. Acağa yakınlığına da bağlı olarak perdelerin seçimine dikkat etmelisiniz. Uzun olması halinde bir takım kazaların yaşanması mümkün. Küçük pencereler adına zebra da tercih edebilirsiniz. Ancak geniş mutfaklarda pencerenin odaya uzak olması halinde tül perdelere de yer veriliyor. Odanın boyutlarına göre bu ayarlamaları yapmalısınız. Lüks mutfak dizaynı için detaylar önemlidir. Süslemeler ya da bir takım elektronik eşyalar üzerinden tezgahları renkli hale getirebilirsiniz.

 

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

 


Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Sezona Uygun Bebek Odası Dekorasyonu

Yeni çocuk sahibi olmuş ebeveynler için, bebeklerin bulunduğu ortam çok önemlidir. Bebeklerin sevimlilikleri ile birlikte gelen sorumlulukları da fazladır. Bu...

Kapat