Mor Beyaz Salon Dekorasyonu Konusunda Stil Önerileri Mor Beyaz Salon Dekorasyonu Konusunda Stil Önerileri
Salon dekorasyonu konusunda pek çok alternatifiniz var. İhtişamlı, sade, geleneksel ve otantik tarzda salonlar dekore edebilirsiniz. Salonunuzdan beklentiniz neyse ona göre hareket etmelisiniz. Mor... Mor Beyaz Salon Dekorasyonu Konusunda Stil Önerileri

Salon dekorasyonu konusunda pek çok alternatifiniz var. İhtişamlı, sade, geleneksel ve otantik tarzda salonlar dekore edebilirsiniz. Salonunuzdan beklentiniz neyse ona göre hareket etmelisiniz. Mor beyaz salon dekorasyonu çok bilindik bir stil önerisidir.  Birkaç yıl öncesine kadar daha sık kullanılırdı. Şimdi ise pudra ve pembe ağırlıklı salon dekorasyonlarıyla karşılaşıyoruz. Artık aynı tonlardan ve renklerden yorulduysanız eskiye dönüş yapabilirsiniz. Mor rengini kullanmak başlı başına ayrıcalıklı bir salon dekorasyonu sunar. Bu rengin ağırlığıyla en sade salonlar bile yeterince şık duracaktır.

Mor ve Beyazın Kullanıldığı Salonlar

Mor rengini ilk defa kullanacaklara bu rengin anlamından da bahsedelim. Bu rengi seviyorsanız şanslısınız hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Henüz karar veremediyseniz mor rengin ihtişamı, asaleti ve zenginliği çağrıştırdığını bilmelisiniz. Kıraliyet ailelerinde, eski saraylarda mor ve yeşil ağırlıklı dekorasyonlar göze çarpıyor. Çok eskilerden beri bu rengin ayrıcalığı hep süregelmiştir. Siz de salonunuza mor rengi uygulamak istiyorsanız fakat bunu tadında bırakmak ya da mor rengin içinde kaybolmak istiyorsanız bu konudaki önerilerimize göz atabilirsiniz.

Mor beyaz salon dekorasyonu

Sade Bir Salon Dekorasyonu İçin Beyaz Ağırlıklı Mobilyalar

Renklerle aranız çok iyi değilse sade bir salon istiyorsanız mor beyaz salon dekorasyonu size uygun bir stil önerisi olabilir. Bulabileceğiniz en şık stil örneği olarak size mor beyazı sunuyoruz. Bunun için öncelikle beyaz mobilyalar seçmelisiniz. Modern stili benimsediyseniz modern çizgilerle tasarlanmış mobilyaları tercih etmelisiniz. Salonunuzda bembeyaz koltuk takımları yer almalıdır. Gelelim mor rengin nasıl kullanılacağına… Eğer çok renkli bir salon istemiyorsanız ama sıkıcı olmaktan da kaçınıyorsanız hafif mor renkler uygulayabilirsiniz. Bunu aksesuar ve diğer eşyalarla yapacaksınız. Öncelikle bembeyaz seçtiğiniz koltukların yastıklarını mor renkte seçmelisiniz. Mor ve beyaz yastık ve kırlentleri aralıklı olarak sıralayabilirsiniz. İsterseniz sadece mor rengi de kullanabilirsiniz. Halılarınızı da beyaz seçerek mor perdelerle sade bir dekorasyonu tamamlamış olursunuz. Perdelerle yastıklarınızın uyumlu olması iyi bir seçimdir. Bu arada duvarlarınızın da açık renk ya da beyaz olmasına dikkat etmelisiniz.

İkinci seçeneğiniz ise biraz daha mor ağırlıklı bir dekorasyon tarzıdır. Yine koltuklar beyaz ve bu stilde halılar mor renkte olmalıdır. Yine duvarları ve perdeleri de mor tonlarında yapabilirsiniz. Böylelikle bakınca mor rengin ağır bastığını göreceksiniz. İlk önerimizde beyaz renk salona ağırlıklı olarak kullanılmıştı. Şimdi ise mor rengin ağır bastığını görüyoruz.

Mor Renkli Salon Dekorasyonu Kolaylığı

Mor rengi kullanarak salon dekore etmek oldukça kolaydır. Kullanımı çok kolay olan bir renktir. Asildir. Zengin durur. Hem sade hem şık durur. Hem minimal hem avangart stil için mor beyaz kullanabilirsiniz. Ayrıca yeşil ve altın sarısı renklerini de koltuk yastıklarında ve aksesuarlarında kullanabilirsiniz. Tek başına mor rengin sizin için yetersiz olacağını düşünüyorsanız mor beyaz salon dekorasyonu için bu renklerden de faydalanabilirsiniz.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

  • mihriban

    22 Aralık 2016 #1 Author

    Mor en sevdiğim renklerden biri,mor-beyaz uyumu çok güzel.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Alçıpan Mutfak Dekorasyonu Nedir, Nasıl Uygulanır?

Alçıpan Mutfak Dekorasyonu Alçıpan, özellikle iç mekanlarda kullanılan, insan sağlığına uygun ve hafif yapı malzemelerindendir. Alçıpan plakalar,  ortası alçı ve...

Kapat