Mor Yatak Odası Dekorasyon İle Gelsin Huzur Mor Yatak Odası Dekorasyon İle Gelsin Huzur
 Mor renginin daha çok bayanlar tarafından ilgi gördüğü biliniyor. Bunun temel sebeplerinden birisi de şık ve tasarım görünümlere yer veriliyor olmasıdır. Mor ve tonları... Mor Yatak Odası Dekorasyon İle Gelsin Huzur

 Mor renginin daha çok bayanlar tarafından ilgi gördüğü biliniyor. Bunun temel sebeplerinden birisi de şık ve tasarım görünümlere yer veriliyor olmasıdır. Mor ve tonları üzerinden yatak odalarını tasarlayabilirsiniz. Mor yatak odası dekorasyon huzuru da simgeliyor. Aynı zamanda lüks sevenlerin de bu hoş renk üzerinden tasarımlara yer verdiğini görüyoruz. Daha çok beyaz rengi ile kombinlenerek odaların süslenmesi söz konusudur. Gri üzerinden de daha bohem odaların oluşması sağlanıyor. Farklı ışıklandırma sistemleri sayesinde de tasarımların daha farklı gözükmesi mümkün. Mor üzerinden tasarımlara yer verecekseniz her alanda aynı rengi kullanmamalısınız. Bu durum odanın boğulmasına ve göz yormasına sebep olacaktır. Mesela duvar boyasında mor tonları varda yatakların üzerine daha açık renklerden nevresimler seçmelisiniz. Belirli detaylarda morların olmasını sağlayabilirsiniz.

Mor Yatak Başlıkları Kullanımı

Mor rengine ilgi duyanların daha çok yatak başlarında bu renge yer verdiğini görüyoruz. Rengin baskın bir şekilde ortaya çıkması sağlanıyor. Bu yüzden de daha sade nevresim takımlarına yer veriliyor. Sade olması da yatak başlarının ön plana çıkmasını mümkün hale getirecektir. Yatak başlarının kadife ya da deri olarak tasarımları dikkat çekiyor. Üstelik bu kumaşlardan mor renginin daha fazla ortaya çıktığını göreceksiniz. Kumaşlara da göz atarak yataklarınızı tercih etmenizde fayda var. Bunun dışında yatak örtülerinde de dikkatli olmalısınız. Şöyle ki yatak başları mor ise tekrar mot örtülerin kullanılması mantıklı değildir. Bu durum hem örtülerin hem de yatak başlarının dikkat çekmemesine sebep olacaktır. Beyaz ya da krem tonları üzerinden moru sentez edebilirsiniz. Kombinlerin daha ilgi çekici olması adına renklendirmelerin da önemli olduğunu söylemeliyiz. Yanlış renklerden dolayı odaların kötü bir havaya bürünmesine sebep olabilirsiniz.

Mor Yatak Odası Kanepeleri

Yatak odalarında tercih edilen mobilyalardan birisi de kanepeler oluyor. Hatta puf şeklinde küçük mobilyalara da yer veriliyor. Bunların mor renkli olması da odaların tasarım bir hal almasını sağlıyor. Yatakların uçlarına koyulan pufların mor ve farklı renklerden sunumuna yer verebilirsiniz. Koltukları da mor rengi üzerinden seçerek yatak odanıza monte edebilirsiniz. Buradan daha ufak çaplardan kanepelere yer veriliyor. Üzerine de bir takım şallar atarak tasarım bir hale bürünmesini mümkün kılabilirsiniz. Hatta renkli yastıklar dahi kullanabilirsiniz. Mor yatak odası dekorasyon için diğer mobilyaların da uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Mesela şifonyer seçerek beyaz tonlarına yer verebilirsiniz. Önüne de ufak çaplara sahip sandalye ya da puf koyabilirsiniz. Bu ürünlerin de mor ve tonlarından olması hoş duracaktır. Işıklandırmaların da odanın belirli bölmelerinden sunulması gerekiyor. Mor rengini göstermek için abajurları kullanabilirsiniz.

Mor Yatak Odasında Aksesuarlar

Mor olarak yatak odası ya da diğer mobilyalara yer veriyorsanız perdeler beyaz olmalıdır. Sadece kenarlıklarında mor detaylara yer verebilirsiniz. Perdenin de mor olması odanın karanlık görünmesine sebep olacaktır. Karanlık ve dar görünümlerden kaçınmak adına beyaz tonlarına yer vermelisiniz. Perde seçimlerini storelar üzerinden yapabilirsiniz. Az alan kaplamalarından dolayı da odalarda şık bir görünüm kazandırılıyor. Kenar detaylarında da mor süslemelerinden faydalanabilirsiniz. Aksesuar kullanımları için taşlı modellere yer verebilirsiniz. Mor renginin çoğu taşlı süslemeyi kaldırdı biliniyor. Şöyle ki ağır bir renk olmasından dolayı süslemelerde çok büyük sorunlar yaşanmıyor. Dilediğiniz ürünler üzerinden süslemeler yaparak istediğiniz odaya yer verebilirsiniz. Mor yatak odası dekorasyon için avize dahi kullanabilirsiniz. Yine taşlı olarak sunulan avizelerin de odalarda hoş durduğu görülüyor. Abajurlarınızı da bu bağlamda taşlı objelerden seçebilirsiniz.

 

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Tarzınıza Uygun Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Yatak odalarına özel farklı dekorasyonlar arıyorsanız bu fikirlere göz atabilirsiniz. Hem farklı hem de şık yatak odaları için yaratıcı fikirler...

Kapat