Müstakil Evlerde Dış Mekan Çiçek Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Müstakil Evlerde Dış Mekan Çiçek Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
 Müstakil evi olan kişilerin sıklıkla sorduğu sorulardan birisi dış mekan çiçek dekorasyonu nasıl yapılır sorusudur. Bu soruya cevap olarak verilebilecek çok sayıda alternatif vardır. Müstakil... Müstakil Evlerde Dış Mekan Çiçek Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

 Müstakil evi olan kişilerin sıklıkla sorduğu sorulardan birisi dış mekan çiçek dekorasyonu nasıl yapılır sorusudur. Bu soruya cevap olarak verilebilecek çok sayıda alternatif vardır. Müstakil evler doğa ile iç içe olunan yerlerdir. Çoğu kişi müstakil evleri bu sebeple tercih eder. Issız ve sakin olan bu yerlerde temiz bir havaya sahip olunmaktadır. Bunun ana sebebi doğal ortamda bulunan ağaçlar, çiçekler ve bitkilerdir. Müstakil evlerde bahçe kullanımı çok önemlidir. Müstakil evinizin bahçesini çiçeklerle donatabilirsiniz. Bunun için saksıda çiçek kullanımı yapabilirsiniz. Müstakil evinizin belirli bir bölümünü de çiçekler için ayırabilir, bu bölümlere çiçek ekebilirsiniz. Güller evinizi çok güzel bir hale getirecektir.

dis-mekan-cicek-dekorasyonu-nasil-yapilir

Bahçe Düzenlemesi İçin Plan Çizin

Müstakil evinizin bahçesinde bir düzenleme yapacaksınız öncelikle ne yapmak istediğinizi belirtecek bir plana ihtiyaç vardır. Bu planı kağıda kendiniz de aktarabilirsiniz. Böylelikle nasıl bir görünüm istediğiniz daha net bir biçimde ortaya çıkacaktır. Bahçede hangi çiçeklerin,bitkilerin hangi bölüme yerleştirilmesi gerektiğini bu şekilde görebilirsiniz. Bu planın yanı sıra bahçede ne yapacağınız ile ilgili bir liste hazırlayabilirsiniz. Bu listede bahçede nasıl bir düzenleme istediğinizi yazmanız gerekir. Bahçeye havuz mu yoksa gölet mi istediğinizi eklemelisiniz. Seçilecek çiçeklerin türünü de listeye eklemeniz gereklidir. Küçük bir bahçeniz varsa belirli bir alana yürüme yolu yapabilir, yan kısımlarına çiçek ekebileceğiniz alanlar ekleyebilirsiniz.

Dış mekan çiçek dekorasyonu nasıl yapılır sorusu için bu plan oldukça önemlidir. Bahçenizde sabah keyfi yapmak istiyorsanız bunun için avluyu buna uygun hale getirmeniz gerekir. Alınacaklar listesi ile birlikte alışverişe çıkabilir, bu sayede gereksiz bir eşya almamış olursunuz. Bunun için küçük fide halinde çiçekler alabilirsiniz. Bahçenizde ister yuvarlak ister daha farklı modellerde çiçek ekim alanları inşa edebilirsiniz. Çiçekler büyüdükçe bahçeniz büyülü bir hale dönüşecektir.

Bahçenizi Çiklerle Donatın

Bahçenizde çiçek kullanımı için belirli bir plan oluşturmalı, ona göre bir düzen oturtmalısınız. Evinizde bahçeniz içinde sürekli olarak oturacağınız, yemek yiyeceğiniz ve keyif yapacağınız alanlara yakın yerlere süs bitkisi dikmeniz daha anlamlı olacaktır. Daha uzak yerlere ise büyük bitkiler dikebilirsiniz. Bu görünüm çok daha şık olacaktır. Evinizde yürüme yollarının kenarlarına da bu tarz büyük bitkiler dizebilirsiniz.

Dış mekan çiçek dekorasyonu nasıl yapılır sorusuna cevap olarak ağaç düzeni de önemlidir. Bahçenizde boş olan yerler varsa buralara büyük çınar ağacı dikebilirsiniz. Müstakil evlere çok yakışan çınar ağaçlarının bakımı da çok zor değildir. Bunun dışında sebze yetiştirmek istiyorsanız bunun için bahçenizde yine küçük bir alan ayırabilir sonrasında da çevresini çalılarla kapatabilirsiniz. Çiçeki sebze kullanımı sizler için birer hobi haline dönüşecek, boş vakitlerinizde bu alanlara koşacaksınız.

Gardeners hand planting flowers in pot with dirt or soil

Saksıda Çiçek Kullanımı Nasıl Olmalı?

Müstakil evinizin bahçesinde çiçek ekebilir, ağaçlar dikebilirsiniz. Bunun dışında süs amaçlı olarak saksıda çiçekler kullanabilirsiniz. Bal kabağı görünüme sahip saksıların içine renkli çiçekler dikerek bunları giriş kapınızın merdivenlerine koyabilirsiniz. Bu görünüm evinize büyük bir hoşluk katacaktır. Evinizin duvar bölümü için kat kat bölmeleri olan büyük bir saksı alabilir, her katına farklı bir çiçek dikebilirsiniz. Güller için ayrı bir alan oluşturmalısınız, aynı zamanda güller için saksıya gerek yoktur. Evinizin panjurlarında da çiçek kullanımı yapabilirsiniz. Bunun için özel panjur saksıları yer alır. Dış mekan çiçek dekorasyonu nasıl yapılır sorusuna genel olarak bu yanıtlar verilebilir. Tüm saksı ve çiçek çeşitleri arasından evinize uygun tarzda seçimler yapabilirsiniz.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Biraz Hayal Gücü İle Salonunuzu Yeni Baştan Tasarlayabilirsiniz

Salon mobilyalarının seçimi pek çok açıdan önem taşımaktadır. Zamanınızın büyük bölümünü geçirdiğiniz salonlarınız misafirlerinizi ağırladığınız bir yer olarak da dikkat...

Kapat