Yaşam Alanlarının Yeni Adresleri: Mutfaklar Yaşam Alanlarının Yeni Adresleri: Mutfaklar
Mutfak dekorasyon özellikle zamanının büyük bölümünü burada geçiren hanımlar için son derece önemlidir. Tüm ailenin bir arada zaman geçirebileceği ve neşeli sofralar kuracağı bu alan... Yaşam Alanlarının Yeni Adresleri: Mutfaklar

Mutfak dekorasyon özellikle zamanının büyük bölümünü burada geçiren hanımlar için son derece önemlidir. Tüm ailenin bir arada zaman geçirebileceği ve neşeli sofralar kuracağı bu alan günümüzde tercih edilen mutfak dekorasyonları sayesinde sosyal bir alan olarak da dikkat çekmektedir. Küçülen evler sayesinde kompakt ve iç içe geçmiş mutfak dekorasyonları artık sadece yemek yenen ve erzakların depolandığı bir yer olmaktan çıkmış ve yeri geldiğinde arkadaş sohbetlerinin en önemli mekânı haline gelmiştir. Bu haliyle bir buluşma mekânı niteliği taşıyan mutfakların dekorasyonunda uygulanacak belli başlı yenilikler ise pratik bir alan yaratılmasını sağlayacaktır.

Doğru zeminin seçilerek başlanması gereken mutfak yerleşiminde sosyal bir alan oluşturma prensibi temel olarak alınmalıdır. Hazırlanacak bir sohbet alanı veya buna yer yoksa yemek masasının kullanımı kahve saatlerinin burada yapılmasını mümkün kılacaktır. Mutfaklar sıcak olması itibariyle koyu muhabbetler için de ideal bir ortam yaratmaktadır.

Mutfak dekorasyon

İç İçe Geçmiş Alanlarda Mutfak Dekorasyonunun Önemi

Evinizin lezzet istasyonu olarak düşünebileceğiniz mutfaklar bu özellikleri ile dikkatleri üzerlerine çekmektedir. Geniş veya küçük evlerde salon ile iç içe geçen mutfaklar sadece yemek pişirilen bir alan olmaktan çıkarak farklı görevleri de üstlenmektedir. Salona veya antreye açılan mutfaklar bu özellikleri ile hem rahatlık hem de konforlu kullanım alanlarının artmasına katkı sunmaktadır. Açık mutfakların en büyük dezavantajı ise sürekli derli toplu durmak zorunda olmalarıdır. Canınızı istemese bile bulaşıkları her zaman toplamak ve yemek yaptıktan sonra ortamı havalandırmak zorunda olduğunuzu asla unutmayın. Stil ve ihtiyaçlara göre büfeler ile zenginleştirilen açık mutfaklarda pratik kullanım kolaylığının yanı sıra; düzenin korunmasını sağlayan dekorasyon seçeneklerinden yararlanarak istediğiniz etkiyi 24 saat boyunca koruyabilirsiniz.

Mutfak dekorasyon renk tercihinizi zeminde kullanılan renge göre belirlemeniz ve mümkünse açık renklere odaklanmanız dar bir alanın dahi geniş görünmesine katkı sağlayacaktır. Farklı işlevlerin aynı alanda yapılmasını sağlayacak olan ada üniteleri ile siz de hem lezzetli yiyecekler hazırlayabilir hem de aynı alanda kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Bar tabureleri ile desteklenecek bir mutfak dekorasyonu yemek pişerken hararetli konuşmaların yapılmasını da imkânlı hale getirecektir. İç içe geçmiş bir mutfağı planlarken maksimum verim alabileceğiniz ve fonksiyonel üniteleri seçmeniz önerilmektedir.

  • Saklama üniteleri,
  • Depolama çekmeceleri,
  • Modüler kullanıma uygun raylı sistemler sizi rahatlatacak ve kısa sürede aradığınız malzemeyi bulmanızı sağlayacaktır.

Tüm ihtiyaçların göz önünde tutularak hazırlandığı bir mutfak dekorasyonu ailece vakit geçirmeniz için yeni bir alan yaratmanızı sağlamakla kalmayacak samimi arkadaşlarınız ile çay saatleri düzenlemeniz için yeni bir alan yaratacaktır.

Mutfak dekorasyon

Mutfak Dekorasyon ile Yaşamınıza Pratikliği Katın

Tekerlekli tezgâhlar mutfaklarda her zaman için avantaj sağlayacak seçenekler arasında yer almaktadır. Dostlarınıza mesaj verebileceğiniz ya da alışveriş listesi hazırlayabileceğiniz bir yazı tahtası; mutfağınızda sizin için önemli bir yardımcı olacaktır. Dekoratif renkli meyve-sebze kasaları mutfağınıza görsel anlamda hoşluk katacaktır. Alanınıza uygun büyüklükte seçeceğiniz A raflar pişirdiğiniz güzel yemeklerin servis edilene kadar güvenli bir şekilde korunmasını sağlayacaktır. Uzun bir masa etrafında toplanmak istiyorsanız ölçü olarak en geniş modeli seçerek aile yemeklerini burada hazırlayabilirsiniz.

Mutfak dekorasyon ile odak noktası haline gelmek istiyorsanız o zaman yapmanız gereken en önemli şey kullanacağınız renklerin seçimlerine özen göstermek olacaktır. Yaşam alanı ile iç içe olan mutfakların aydınlatmalarına da özen göstermeniz; ve sadece ortamı değil tezgâh üstünü ve dolap içlerini de aydınlatmaya özen göstermelisiniz. Yeterli bir aydınlatma yemek hazırlıklarınızı yaparken size destek verecek ve günün her saati istediğiniz aktiviteleri yapmanıza imkân tanıyacaktır.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Doğaya Hasret Kalmayın Manzara Tablo Modellerini Tercih Edin

Manzara Tablo Modelleri Manzara tablo modelleri şehir hayatının vazgeçilmez aksesuarları arasında yer almaktadır. Hayatınızı istediğiniz zaman bir köye veya kır ortamına...

Kapat