En İyi Vintage Mutfak Aksesuarı Nasıl Seçilir En İyi Vintage Mutfak Aksesuarı Nasıl Seçilir
Vintage Mutfak Aksesuar Seçimi Vintage mutfak aksesuarlarını seçmek için o dönemin kalitesi, üretilen ürünlerin formu, kullanılan malzeme ve bir çok detay karşımıza çıkıyor. Vintage... En İyi Vintage Mutfak Aksesuarı Nasıl Seçilir

Vintage Mutfak Aksesuar Seçimi

Vintage mutfak aksesuarlarını seçmek için o dönemin kalitesi, üretilen ürünlerin formu, kullanılan malzeme ve bir çok detay karşımıza çıkıyor. Vintage atmosferini filmlerde, dizilerde ve modern zaman uyarlamalarında onlarca kez görmekteyiz. Evimizde de bu ortamı oluşturma fikri; Vintage ile alakalı her ne görürsek görelim, hemen gözümüzün önünde canlanmaktadır. Bu yazımızda Vintage mutfak dekorasyonu ve aksesuarlarında doğru seçimi yapabilmeniz için, 5 maddelik bir kılavuz hazırladık.

Desenler Önemlidir

Her dönemin kendini anlatan bir tarzı vardır. Bu tarz, kullanılan desenler ile öne çıkmaktadır. Mutfağımızda her gün bizi karşılayan ürünlerin üzerindeki desenler, geçmişten günümüze bir köprü niteliği taşır. Gözümüzün önünde olan ürünlerin, hayatımıza değer katması önemlidir. Bu ürünlerde kullanılan desenler, özellikle dönemin izlerini yansıttığı için seçim açısından önemlidir. Çiçek desenleri, ağaç desenleri ve renklerle uyumlu sürreal desenler, Vintage mutfak dekorasyonunda önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde bu desenlerin yansıması, döneminde ve bugünde de aynı kaliteyi sağlamalarından kaynaklanmaktadır.

En İyi Vintage Mutfak Aksesuarı Nasıl Seçilir

En İyi Vintage Mutfak Aksesuarı Nasıl Seçilir

Renkler Her Şeyi Canlı Tutar

Mutfak dekorasyonunda canlı renkler, mutfağa farklı bir atmosfer katarak evinizi daha enerjik bir yer haline getirir. Bu renklerin uyumu ve birbiri içindeki tamamlayıcı özellikleri, mutfak dekorasyonunun zeminine oturmaktadır. Renkler her alanda kullanıldığı gibi, Vintage tasarımlarda da önemli bir yer tutar. Dönemin atmosferini yakalamanın en ideal yolu, renklerin uyumundan yola çıkarak, oluşturulan değerin içinde yer almaktadır.Evimizdeki enerjinin artmasını sağlamak için canlı renkleri Vintage mutfak ürünlerinde aramak, mutfak dekorasyonu anlamında modern zamanı yakalamak için önemlidir.

Mutfak Dekorasyonu – Mutfak Takımlarının Uyumu

Mutfakta bir çok insan simetriye önem verir. Uyumlu olmanın en ideal şekli, tasarım anlamında da bunun yakalanmasıdır.Mutfak dekorasyonunda takımların uyumu ve elbetteki bu simetrinin, kaliteli ürünler ile sağlanması önemlidir. Takımların niteliği ve niceliği, görsel anlamda ve kalite anlamında mutfak dekorasyonunun tamamlayıcı unsurlarındandır. Vintage mutfak ürünlerinin ve dönemin ruhunu; tabak setleri, çay setleri ve kahve takımlarında, detaylı ve ince işlemeler ile görebiliriz. Vintage ürünlerin yarattığı atmosfer, kaliteli bir çizginin yansımasıdır.

Kalite Vintage Mutfağın Temelidir

Mutfak dekorasyonunda, Vintage mutfak aksesuarlarını kullanmamızın önemli sebeplerinden birisi de ürün kalitesidir. Mutfağımıza farklı bir atmosfer verirken, yemeklerin servis edileceği ürünlerin kalitesi, hem sağlık hem de şıklık anlamında önemli bir yere sahiptir. Kaliteli mutfak dekorasyonu için vintage ürünlerin seçimindeki ana sebeplerden birisi de ürün kalitesidir. Bu sayede hem görsel anlamda zengin bir mutfak, hem de ürün kalitesi ile şık bir atmosfer yaşatabilir.

En İyi Vintage Mutfak Aksesuarı Nasıl Seçilir

En İyi Vintage Mutfak Aksesuarı Nasıl Seçilir

Eski Filmleri Evinize Çağırın

Eski filmlerini izlerken gözümüzden kaçmayan sahnelerden birisi de, etrafta kullanılan ürünlerdir. Özellikle mutfak sahnelerini evimizde görmek için can atarız. Vintage mutfak aksesuarları, mutfağınızda bu atmosferi yaşatmak için tasarlanmıştır. O döneme ait kutular, o dönemin zevkini yansıtan tabak takımları, çay setleri vintage kavramının içini doldurmaktadır. Bu ürünleri alırken, filmlerdeki atmosferi de evimize doğrudan yansıtmış oluruz.

Vintage Aksesuar Demek Hayat Demek

Vintage ürünleri, kendini tüm zamanların üstünde bir yerde tanımlar. Ürünlerin yarattığı atmosfere aşık olan insanların vazgeçemediği kavramlar, modern zamanda da kendine yer bulmaktadır. Vintage mutfak dekorasyonunun yarattığı etki, tarz sahibi insanları hemen kendine çekmektedir. Evinde farklı konseptler yaratmak isteyen insanların da, vazgeçemediği ürünleri Vintage kavramı tanımlamaktadır. Bu ürünlere aşina olanlar; ev dekorasyonunda her yerde görmek istedikleri gibi, mutfaklarında da bu ürünlerin dekoratif anlamda kullanılmasından büyük keyif alırlar. Vintage mutfak dekorasyonu, eski ve yeninin en kaliteli halini tarzı sevenlerle buluşturmaktadır.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • rengikahve_

  4 Aralık 2016 #1 Author

  Vintage mutfak dekorasyonu için bol bol eski filmler izlemek şart. izlerken telefonunuz elinizde olsun. bol bol resim çekmeniz laızm.

  Cevapla

 • Hasan Tolukan

  16 Aralık 2016 #2 Author

  Vintage mutfak diyince aklıma çok eskiler geliyor 🙂 Keşke şuan olduğu gibi eşsiz bi vintage mutfak yapabilsek.. Dekotrendy yazı için çok teşekkürler.

  Cevapla

 • Mehmet Hayran

  17 Aralık 2016 #3 Author

  eski ama eskimeyen farz en iyisi vintage mutfak seçimi.

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
En Yaratıcı Fikirler ile Salonda Kitaplık Tasarımları

Modern evlerin olmazsa olmaz parçası kitaplıklardır. Eskiden kitaplıklar yatak odalarında, çalışma odalarında bulunan bir mobilya iken artık bu durum değişmiştir....

Kapat