Ofis Dekorasyonunda 10 Önemli İpucu Ofis Dekorasyonunda 10 Önemli İpucu
Ofis dekorasyonunda 10 önemli ipucu adlı makalemizde ofisiniz için uygun dekorasyon önerilerini bulabilirsiniz. Bilindiği gibi iş yeri ve ofisler evlerden farklı olarak daha sade... Ofis Dekorasyonunda 10 Önemli İpucu

Ofis dekorasyonunda 10 önemli ipucu adlı makalemizde ofisiniz için uygun dekorasyon önerilerini bulabilirsiniz. Bilindiği gibi iş yeri ve ofisler evlerden farklı olarak daha sade ve resmi olarak döşenir. Fakat son yıllar da ofisler de biraz hareketlenmeye başladı. Çeşitli dekoratif unsurlarla ve eşyalarla şık dekorasyon stilleri uygulanmaya çalışılıyor. Sürekli çalıştığınız yerin bunaltıcı olmaması için dekorasyona önem vermelisiniz. Ne fazla kasvetli ne de tamamen rengârenk bir ofis. Her ikisi de orta noktadan uzaklaşmayı gerektirir ki ofisler için çok da uygun değildir. Rahat çalışma ortamı ve nefes alınabilecek bir iş ortamı için ofis dekorasyon stiliniz son derece önemlidir. Hem sizin hem de çalışanlarınızın nefes alabildiği ferah bir ortam oluşturmanız gerekmektedir.

Ofis Dekorasyonunda 10 Önemli İpucu

Ofis Dekorasyonunda 10 Önemli İpucu

Ofis Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ofisiniz için mevcut dekorasyonunuzdan sıkıldıysanız sizlere yeni önerilerde bulunabiliriz. Ya da yeni bir ofis açma düşüncesinde iseniz ve bu iş ortamını nasıl dizayn edeceğiniz hakkında net bir fikriniz yoksa tavsiyelerimize göz atabilirsiniz.

Sadelik: İlk maddemiz sadelik olsun. Bir ofisin dekorasyonunda en önemli detay sadeliktir. Evlerinizde sade ya da karmaşık stiller seçebilirsiniz. Fakat ofiste bu çok da mantıklı değildir.

Renkler: Ofis dekorasyonunda sadelik önemli dedik. Fakat bu demek değildir ki renkleri kullanamazsınız. Yerinde ve dozunda kullandığınız renklerle ofisinize enerji katabilirsiniz. Böylece çalışanların sıkılmadığı canlı bir iş yeri ortamı oluşturabilirsiniz.

Bitkiler: Bitkiler de bir ofisin olmazsa olmazlarıdır. Ofisinizde pencere önlerine çiçekler koyabilirsiniz. Tabi bunlar kolay solmayan ve susuzluğa dayanıklı bitkiler olursa ofis ortamı için daha uygun olacaktır.

Sektöre Görelik: Genel ofis tarzları bellidir. Fakat yaptığınız iş ofis tarzınızı da etkileyecektir. Hangi sektörde çalışıyorsanız ona uygun bir tasarım yaptırmalısınız. Kimi sektörlerde daha resmi bir dekorasyon gerekir kimileri ise rahat ve modern. Bunu tamamen çalıştığınız sektör belirleyecektir.

Görsel Dekorasyon

Masalar: Ofis dekorasyonunda 10 önemli ipucu sayarken masaları da unutmamak gerekir. Masalar en önemli ofis eşyalarıdır. Masa seçimini doğru yapmak iş verimini de olumlu yönde etkileyecektir. Masayı kullanan kişilerin rahat çalışabilmesi gerekir. Bunun için masanın boyu doğru seçilmeli ve konumlandırması da doğru yapılmalıdır.

Uyum: İyi bir ofis dekorasyonu için uyum son derece önemlidir. Sandalyeler ayrı telden, masalar ayrı telden çalmamalıdır. Masa, sandalye, mümkünse tablolar ve diğer bütün aksesuarlar birbiriyle uyum içinde olmalıdır. Tıpkı salon dekorasyonunda yaptığımız gibi kullandığımız eşya ve aksesuarlar aynı tarzın ürünü olmalıdır.

Aynalar: Ofis eşyaları içinde en önemli aksesuarlardan biri aynalardır. Aynaları ofisinizde doğru yerde doğru konumda kullanmanız gerekir. Çalışanların dikkatini dağıtmayacak şekilde dekoratif olarak hem de işlevsel biçimde aynalara yer verebilirsiniz.

Tablolar: Ofis dekorasyonunda unutulmaması gereken detaylardan biri de dekoratif tablolardır. Bu tablolar ofisinize hareket katacak aynı zamanda tarz oluşturacaktır. Seçtiğiniz tablolar ofis dekorasyonunuzla uyumlu olmalıdır. Genel olarak seçtiğiniz bütün eşya ve aksesuarlarda buna dikkat etmelisiniz. Her bakımından profesyonel bir görüntü sergilemelisiniz. Bu durum çalışma ortamını da olumlu etkileyecektir.

Düzen : Her şey yerli yerinde ve düzenli olmalı, bunun için de gereksiz eşyalar göz önünde bulunmamalıdır. Gereksiz eşyalar için ayrı bir odanız olmalıdır. Eğer ofisiniz çok küçükse bunun için dolaplar yaptırabilirsiniz. Bu dolaplara fazla eşyalarınızı koyarak ortamın nefes almasını sağlayabilirsiniz.

Diğer Aksesuarlar: Ofisiniz için başka aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Özellikle ahşap ve dekoratif aksesuarları tercih edebilirsiniz. Fakat bu aksesuarlar daha çok ofis stiliyle ilgilidir.

 Ofis Dekorasyonunda 10 Önemli İpucu

Ofis Dekorasyonunda 10 Önemli ipucu – Profesyonellik

Yukarıdaki maddelerde ofis dekorasyonunda 10 önemli ipucu verdik. Fakat daha başarılı bir ofis dekorasyonu için profesyonel bir yardım alabilirsiniz. Böylece yaptığınız işe en uygun modelleri seçebilirsiniz.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

  • besktasoley

    14 Kasım 2016 #1 Author

    Bahçeli ofis olsun gerisi her türlü idare edilir.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Ankastre Mutfak Dekorasyonu İle Düzenli Bir Alan Yaratın

Mutfaklar günümüzde sadece pişirme ve yemek için değil, ailece bir araya gelip hoş vakit geçirdiğimiz bir alan olarak dekore edilmektedir....

Kapat