Oturma Odalarında Konforun Adresi: Kanepe ve Koltuklar Oturma Odalarında Konforun Adresi: Kanepe ve Koltuklar
Oturma odalarında konfor doğru mobilya seçimi ile başlar. Diğer eşyalarınız ile uyumlu ve konforlu modellerin seçilmesi sağlıklı ve huzurlu bir alan yaratılmasına katkı sağlayacaktır.... Oturma Odalarında Konforun Adresi: Kanepe ve Koltuklar

Oturma odalarında konfor doğru mobilya seçimi ile başlar. Diğer eşyalarınız ile uyumlu ve konforlu modellerin seçilmesi sağlıklı ve huzurlu bir alan yaratılmasına katkı sağlayacaktır. Çok işlevli oturma grupları daha çok köşeli ürünlerde dikkat çekerken ucu sehpalı veya depolama olanı olan seçenekler ile siz de özellikle küçük alanlarda fark yaratabilirsiniz. Koltuk takımı almak için dolaşırken kendinize yeterli zamanı ayırmaya çalışın. Seçmeyi düşündüğünüz modelin dış görünüşü kadar kasası ile de ilgilenmeli ve yetkili kişilerden gerekli bilgileri almalısınız. Koltuk üzerinde kendinizi nasıl hissettiğinize bakmak için mutlaka ufak denemeler yapmanız gerektiğini de unutmayın.

Klasik İngiliz stili kanepe veya koltuklar uygun yastıklar ile her mevsimin gözde seçenekleri arasında yer alabilir. Rahatlık ve şıklığın ön planda tutulduğu modeller eşliğinde siz de zarif stile sahip ve dayanıklı ürünler ile buluşabilirsiniz. Bank tipi modeller ile salon ya da oturma odanıza modern bir hava katabilir ve aksesuar seçenekleriniz ile genç bir yerleşime sahip olabilirsiniz. Oturma odaları ortak bir yaşam alanı olarak kullanılabildiği gibi tek başına rahatlamak içinde kullanılmaktadır. Koltuk seçimi yaparken tüm ayrıntıları göz önünde bulundurmayı ve süslemeden minderlere, kullanılan ahşap malzemeden fonksiyonel özelliklere kadar her bir detayı en ince ayrıntısına kadar araştırmayı asla ihmal etmeyin. İhtiyacınızı karşılayacak en doğru koltuk modelini bularak mekânınızı huzurlu ve konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Oturma Odalarında Konfor

Oturma Odalarına Konforu Getiren Kanepeler Nasıl Seçilmelidir?

Hangi boyutta kanepeye ihtiyacınız olduğunu tespit ederek işe başlayabilirsiniz. Odanızın büyüklüğüne bakarak vereceğiniz kararlar öncesinde seçeceğiniz kanepenin diğer mobilyalar ile uyumlu olmasına da bakmalısınız. Orta sehpalar ya da TV ünitesi gibi seçenekler ile de uyumlu olacak koltuklar boş duvar ölçülerinin dikkate alınması ile planlanmalıdır.

  • Çok geniş bir duvarın önüne yerleştirilecek olan küçük ölçülü bir model odanın içinde kaybolacaktır.
  • Dar bir duvarın önüne konacak hantal boyutlar ise ortama göre çok büyük kaçacaktır.

İç mekânlarda tercih edilecek olan doğal renk seçenekleri bugün hala en uygun ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Sıcak ve canlı renkler ile bir mekân hazırlamak istiyorsanız o zaman bu tercihinizi yastıklar veya duvar aksesuar seçenekleri ile karşılayabilirsiniz. Aksesuarlar ile daha kolay oynayabileceğinizi ve daha uygun bütçeler ile daha kalıcı değişiklikler yapabileceğinizi unutmayın. Oturma odalarında konfor ve yaşam stilinizin ön planda tutularak yapıldığı kanepe kumaş tercihi çocuklu olup olmadığınıza göre de değişiklik gösterebilir. Sade tasarımlı ürünler açık renk modellerde kendini daha iyi gösterecektir. Desenli kumaş seçimi aslında bir sorun gibi görünse de evde çocukların olması kir ve lekelerin daha kolay giderilmesi açısından desenli kumaş tercihlerinin ön plana çıkmasına neden olmaktadır.

Oturma Odalarında Konfor

Oturma Odalarında Konfor – Kişisel Konforunuzu Her Şeyin Üstünde Tutun

Döşemelik kumaş seçiminizde koltuklar ve oturma odanız ile uyumlu kumaş tercihleri üzerinde dururken kişisel konforunuzu da göz önünde tutmalısınız. Fitilli ve kalın görünümlü kumaşlar kir ve lekelerin görünmesini engelleyecek ve size temizlik açısından rahatlık sağlayacaktır. Koyu renk ürünlerde oluşacak aşınma gözünüze açık renklere oranla daha az batacak ve sizi daha az rahatsız edecektir. Parlak kumaşlar mekânınızın aydınlanmasını sağlarken aynı zamanda da ortama zenginlik katacaktır.

Oturma odasında konfor sağlanabilmesi için kanepenin sadece boyutuna değil tasarımına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Elde dikilmiş düğmeler ile hazırlanmış koltuk aksesuarları farklı bir stil yakalamanıza destek olacaktır. Karakteristik bir görünüm yakalamak isteyenlerin yastıklarda farklı renk ve desen tercihlerine gitmeleri önerilmektedir. Koltuk takımının her parçasında desen kullanmak yerine minik bir kanepe veya tekli koltuklarda çiçek tercihine gitmelisiniz.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Küçük Mutfak Dekorasyonu ve Alternatif Dekorasyon Fikirleri

Mutfak dekorasyonu bir evin en önemli bölümlerinden biri olan mutfağın daha kullanışlı olması için özenle yapılmalıdır. Bayanların hayali genelde geniş...

Kapat