Oturma Odası Dekorasyonu İle Uyumlu Büfe Seçiminin Püf Noktaları Oturma Odası Dekorasyonu İle Uyumlu Büfe Seçiminin Püf Noktaları
Oturma odası dekorasyonu hayatımızın büyük bölümünün geçirildiği bir alanın yapılanmasını sağlayacaktır. Yemek masasının bulunduğu alana yerleştirilecek büfelerin sofra ile ilgili malzemelerin ve aksesuar seçeneklerinin... Oturma Odası Dekorasyonu İle Uyumlu Büfe Seçiminin Püf Noktaları

Oturma odası dekorasyonu hayatımızın büyük bölümünün geçirildiği bir alanın yapılanmasını sağlayacaktır. Yemek masasının bulunduğu alana yerleştirilecek büfelerin sofra ile ilgili malzemelerin ve aksesuar seçeneklerinin depolanması açısından yeterli alana sahip olması gerekmektedir. Sıra dışı tasarımlara sahip olan büfeler ile siz de hem depolama sorununuzu ortadan kaldırabilir hem de oturma odanızda büfe dekorasyonu için dekoratif bir parçaya sahip olabilirsiniz. Kullanışlı modelleri ile eski popülerliğine yeniden kavuşan büfeler, salonda televizyon altı ünitesi veya antrede ayakkabı ve çanta depolanması için uygun olarak kullanılabilir.

Pek çok farklı malzeme seçeneği ile karşımıza çıkan modeller cila seçenekleri ile mobilya tarzımızın belirlenmesinde katkı sağlamaktadır.

 • Aranan stile uygun,
 • Bütçemiz ile uyumlu ve
 • Kaliteli bir görünüme sahip olan büfeler evlerimizin vazgeçilmez parçaları arasında yer almaktadır.

Kulpları, çekmeceleri ve rafları ile farklı seçenekler sunan büfelerin asıl amacının depolama olduğu unutulmamalıdır. Rafları olan bir büfe tabaklar ve bardaklar için kullanışlı olurken, çekmeceleri olan büfelerde çatal-bıçak takımlarının depolanması için kullanılacaktır. Klasik parçalardan hoşlanıyorsanız ve anılara değer veriyorsanız o zaman vitrinli olan modelleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Oturma odası dekorasyonu

Büfe Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir?

Ufak ancak kullanışlı modeller dar alanlar için ideal çözümler sunarken, düz hatlı modeller özellikle yemek alanları için tercih edilmelidir. Dar mekânlara uygun ince ama uzun büfe modelleri raf gibi modüler parçalar ile birleştirilerek kullanım alanlarının çoğaltılması sağlanabilir. Cam kapaklı modeller içlerine konulan ürünlerin tozdan korunması konusunda etkili olurken salon mobilyaları ile uyumlu olacak büfe seçimlerinin esnek bir düşünce yapısı eşliğinde yapılması gerekmektedir. Düz hatlara sahip bir büfenin kulpları üzerinde ufak oynamalar yaparak yaratıcı modeller ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Masif ürünler kullanıldıkları alanlara sıcaklık katarken, raf ve yüksekliğin ayarlanabilmesi ürünlere de özel bir kullanım kolaylığı katmaktadır. Geometrik forma sahip olan büfeler katlanır ya da kayar kapaklar eşliğinde yer kaplamadığı için dar alanların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Masif ancak lake cilalı ürünler ise kır evi stilinin yansıtılmasına katkı sağlamaktadır. Oturma odası dekorasyonu seçerken,

 • Camlı orta çekmeceler,
 • Modern ve yenilikçi tasarımlar,
 • Ahşap desenli mobilyalar ve
 • Küçük çekmeceli şık üniteleri kullanarak farkınızı karşı tarafa hissettirebilirsiniz.

De monte olan ürünler her zaman hazır ürünlere oranla çok daha uygun maliyetli olacaktır. Montaj kabiliyetiniz varsa mutlaka bu ürünleri seçmeli ve bedelsiz nakliye hizmetinden de yararlanmalısınız.

Oturma odası dekorasyonu

Oturma Odası Dekorasyonu için Uygun Büfe Alırken Mutlaka Ölçü Almalısınız

Dekorasyon alışverişine çıkarken metrenizi yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir. Aynı zamanda ihtiyacınızı koyacağınız alanın ölçülerini de belirlemeli ve servis yaptığınız anda büfeye çarpmamak için gerekli alanın korunmasına dikkat etmelisiniz. Masa etrafında oturanların yeterli alana sahip olması konfor açısından büyük önem taşımaktadır. Oturma odası için seçilecek bir büfenin diğer ürünler ile uyumu ve fonksiyonel özellikleri de her zaman göz önünde tutulmalıdır. Retro stilde hazırlanmış büfeler modern ayaklar ile kullanılarak günümüzde de tercih sebebi oluşturmaktadır. Kapaklı ünitelerin içinde bulunan gizli iç bölmeler ise küçük gereçlerin düzenli durması için büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Özel aynaları ile tamamlanan büfeler oturma odası dekorasyonu vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Üç boyutlu desenler ile hazırlanmış kapaklar ortama bir hareket katabilir ve dekoratif düzenin sağlanması konusunda etkili sonuçlar yaratabilir. Mekâna uygun olan renkli kapaklar veya desenli tercihler stilinizin yansıtılması açısından önemlidir. Büfelerinizin üzerini renkli resim çerçeveleri veya canlı çiçekler ile zenginleştirebilir ve bu alana koyacağınız bir koltuk eşliğinde kendinize özel bir alan yaratabilirsiniz.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • gulmirza

  30 Kasım 2016 #1 Author

  Camlı ve çekmeceli büfeler çok kullanışlı oluyor. tabaklarım hep büfemde durur

  Cevapla

 • OrginalDeli

  4 Aralık 2016 #2 Author

  büfe dekorasyonu, evin tüm dekorasyonundan daha önemli bence. salonu büfe gösterir.

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Kırmızı Detaylı Oturma Odası Tasarımları

Oturma odası tasarımlarında genel itibari ile birlikte kullanılan renkler vardır. Bu renklerin dışına çıkmak hem farklılık hem de görsellik oluşturur....

Kapat