Şömineli Oturma Odası Dekorasyonu İle Evinize Sıcaklık Katın Şömineli Oturma Odası Dekorasyonu İle Evinize Sıcaklık Katın
Şömineli oturma odası dekorasyonu ile evinize sıcaklık katın ve daha samimi bir ortam oluşturun. Kış aylarında ev dekorasyonlarının en çok tercih edilen ürünü olan... Şömineli Oturma Odası Dekorasyonu İle Evinize Sıcaklık Katın

Şömineli oturma odası dekorasyonu ile evinize sıcaklık katın ve daha samimi bir ortam oluşturun. Kış aylarında ev dekorasyonlarının en çok tercih edilen ürünü olan şömineler son dönemlerde de fazlasıyla kullanılıyor. Özekle televizyon izlemeyi çok sevmeyen ev sahiplerini duvar üzerinde şömine ile bir tasarım yapmayı tercih ediyor. Şömine ile birlikte sadece görsellik oluşturabileceğiniz gibi aynı zamanda ısı için de kullanabilirsiniz. Birden fazla alanda kullanılan bu ürün evinizi daha samimi hale getirebilirsiniz.

Şömine Taşları da Ev İçerisinde Fazla Tercih Ediliyor

Şömine üzerinden tavana kadar uzanan şömine taşları sadece şömine ile birlikte değil aynı zamanda ayrı olarak da kullanılıyor. Özellikle bir duvar üzerine yapılan tasarım ile birlikte görselliğe çok daha fazla önem veriliyor. Bu alanda taşları oda tasarımı ile birlikte seçim yaparak kullanabilirsiniz. Bu taşlar eviniz içerisine çok daha sıcak ve çok daha fazla eski bir hava oluşturuyor. Şömine tercihleriniz ile birlikte taş seçimi yaparak görüntü üzerinde daha etkili olabilirsiniz. Şöminen modern kullanımlarında ise taş tasarımları yer almıyor. Sadece şömine ile birlikte bir görsellik oluşturuluyor.

Televizyon İle Birlikte de Şömine Tasarımı Yapabilirsiniz

Şömine tasarımları sadece mobilya olan odalar üzerinde değil aynı zamanda televizyon kullanımları ile birlikte de yapılabilir. Şömineli oturma odası dekorasyonu ve televizyon izlenimlerinizi bu sıcaklık ile devam ettirin. Bu alanda tasarımları aynı duvar üzerinde yapmanız gerekir. Eğer farklı duvarları tercih ederseniz görüntü karışıklığı olacaktır. Farklı duvarların kullanılması mobilya kullanımlarını da aza indirecektir. Öncelikle televizyonu seçtiğiniz duvar üzerinde orta alana konumlandırabilirsiniz. Biraz yukarıda tutmanız gelecek olan şömine için daha iyi olacaktır. Televizyonun altına ise şömine dekore edebilirsiniz. Bu alanda sağ ve sol alanlar isterseniz raflar ile birlikte isterseniz de şömine taşları ile birlikte dekore edilebilir.

Bu alanda isterseniz şömineyi aynı duvar üzerinde köşe alana da yerleştirebilirsiniz. Bu duvarda hem raf hem de televizyon ile birlikte yapabileceğiniz tasarımlar ile görüntüyü tek bir alana toplayarak karışıklık olmasını engelleyebilirsiniz. Eğer çok büyük bir oturma odasına sahip iseniz odanın bir bölmesini de şömine için ayırabilir ve tasarlayabilirsiniz.

Şöminenin Tahta Mobilyalar İle Uyumu

Eğer bir oda içerisinde şömine kullanarak bir tasarım yapmayı planlıyor iseniz mobilya tercihlerinizi de şömine üzerinden seçmeniz gerekir. Özellikle eskitilmiş tahtalar kullanarak şömineli oturma odası dekorasyonu ile evinize sıcaklık katın. Bu anlamda parke, tavan ve avize gibi diğer eşyalar ile birlikte de dekorasyonları tamamlayabilirsiniz. Bu anlamda da eskitilmiş parke ve avize üzerinden seçim yapmanız uyumu arttıracaktır. Dağ evlerinde daha çok kullanılan şöminelerin zamanla dairelerde de kullanılmaya başlanması ile birlikte çok daha güzel tasarımlar ortaya çıktı. Şöminenin özellikle siyah ve kahverengi tonlarda olması kullanacağınız odanın büyük olmasını gerektirir. Eğer küçük bir oda üzerinde şömine ile birlikte tasarım yapacak iseniz beyaz renk kullanmanız doğru olacaktır.

Şömineleri İki Amaçlı Olarak Kullanın

Şöminenin ısıttığı odaların sıcaklığı oldukça fark edilebilir düzeyde. Eğer şömine ile birlikte bir tasarım planı yapıyor iseniz şömineleri çift yönlü olarak kullanabilirsiniz. Bu anlamda hem ısı kaynağı olarak hem de görsel olarak şömine kullanımları eviniz için güzel bir dekorasyon oluşturacaktır. Şömine ile birlikte yapacağınız tasarımlarda kış aylarında şömine kullanımlarını sağlayarak çok daha sıcak eve sahip olabilirsiniz. Bu anlamda şöminelerin ısınma yöntemlerini belirleyen birden fazla seçenek vardır. Bu seçeneklerden dairenize, evinize ve tasarımınıza uygun olanı tercih ederek şömineyi ısı kaynağı olarak kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Ofis Masaları Nasıl Olmalı

Ofis masalarından yana tercihte bulunurken ofisin yapısını göz önüne almalısınız. Geniş bir yapıya sahipse kenarları olan masaları seçebilirsiniz. Yani dikdörtgen...

Kapat