Tasarım Tv Ünitesi İçin Ufak Tüyolar Tasarım Tv Ünitesi İçin Ufak Tüyolar
Tv ünitesi tasarımları ilk çıktığı zaman oldukça sade ve eski vitrinlere yakın özellikleri taşımaktaydı. Ancak şu dönemde tasarımlar çok daha değişik özellikler taşıyor. Renk,... Tasarım Tv Ünitesi İçin Ufak Tüyolar

Tv ünitesi tasarımları ilk çıktığı zaman oldukça sade ve eski vitrinlere yakın özellikleri taşımaktaydı. Ancak şu dönemde tasarımlar çok daha değişik özellikler taşıyor. Renk, zevk, kişisel tercihler gibi birçok özellik tasarımların oluşmasını sağlıyor. Sadece bu özellikler değil evin ve televizyonun özelliği de tasarımlar için oldukça önemli. Tasarım tv ünitesi için ufak tüyolar çok daha iyi görseller ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır.

Tv Ünitesi Tasarımları İçin Bilinmesi Gerekenler

Tv ünitesi tasarımı yaparken birkaç özelliğe dikkat ederek daha gösterişli ve daha güzel modeller ortaya çıkarabilmek mümkün.

 • İlk olarak oda büyüklüğüne mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Bu anlamda eğer küçük bir oda içerisinde tasarım yapacak iseniz mutlaka ince bir mobilya tercihi yapmanız gerekir. Ünitenin eni uzun tutulmamalı. Aynı zamanda bu tasarımlarda televizyonun üst bölmesinde ağır ve gösterişli tasarımlar yapmak odayı olduğundan küçük gösterir. Bu nedenle tasarımları televizyonun alt bölmesi üzerinden yapmanız daha doğru olacaktır.
 • Eğer geniş bir odaya sahip iseniz tasarımı üst bölmeye yapabilirsiniz. Bu anlamda genişlik fark etmeyecektir. Oda içerisinde sade bir tasarım kullanarak televizyon ünitesini daha gösterişli hale getirebilirsiniz.
 • Oda büyüklüğü renkler üzerinde de etkilidir. Küçük bir oda içerisinde tasarım yapılacak ise mutlaka açık renkli tonlar kullanılmalı. Açık renk odayı hem daha geniş hem de daha ferah gösterecektir. Geniş bir odada tasarım yapılacak ise mobilya rengi istenilen renk olabilir.
 • Bir diğer tüyo ise televizyon ünitesinde televizyonun yukarıda kalabileceği tasarımları kullanın. Televizyonun tasarım içerisinde duvarda ve yukarda durması bütün misafirlerin ve kişilerin rahat izlenimi için önemlidir. Aşağıda olan televizyon tasarımları daha geniş ve büyük odalar için uygundur.

Televizyon Ünitesi Tasarımında Çizgiler

Televizyon tasarımları üzerinde yuvarlak ve keskin çizgiler kullanılır. Ancak bu kullanımlar için odanızın ve diğer mobilyalarınızın özelliği önemlidir. Seçimlerinizi bu uyum çerçevesinde yapabilirsiniz. Eğer beyaz, siyah, gri gibi ağır renklere sahip ve ciddiye yakın bir odaya sahip iseniz televizyon tasarımlarını daha keskin çizgiler üzerinden yapmanız gerekir. Ancak odada daha yumuşak ve pastel renkler ile birlikte aynı zamanda kıvrımlı mobilyalar kullanışmış ise yuvarlar üniteleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Tasarım tv ünitesi için ufak tüyoları dikkate alarak yuvarlak ve keskin çizgileri kullanabilirsiniz.

Televizyon Ünitelerinde Raf ve Dolap Kullanın

Televizyon tasarımları üzerinde en çok dikkat edilen özellik televizyon kenarlarında bulunan raflar ve dolaplardır. Bu alanlarda rafların kullanımı oldukça önemlidir. Ünite üzerinde raflar genel itibari ile televizyon yanlarında ve üst bölmede yer alır. Bu alanları çok güzel fotoğraflar, kitaplar, çiçekler ve mumlar gibi aksesuarlar ile doldurarak görselliği çok daha üst düzeye çıkarabilirsiniz. Ancak ünite içerisinde dolap kullanmak istiyorsanız daha alt bölümlerde tutmanız gerekecektir. Bu sayede hem daha geniş bir ortam oluşturabilir hem de gözükmesini istemediğiniz kablolardan bu dolaplar ile birlikte kurtulabilirsiniz. Televizyon aksesuarlarını koymanızı da sağlayacak olan bu dolaplar kullanışlı olacaktır.

Televizyon Ünitelerinde Artık Tercih Ediliyor

Tasarım tv ünitesi için ufak tüyolar bize bir de son zamanlarda sadeliğin ön planda olduğunu gösteriyor. Bu anlamda çok daha az mobilya ile birlikte çok daha şık tasarımlar yapılabiliyor. Bu tasarımlar genel itibari ile televizyon etrafında olan birkaç raf, altında bulunan ufak bir dolaptan oluşuyor. Bu sadelik tabi ki de değiştirilebilir. Kendi kişisel zevkinize ve hobilerinize göre bir dizayn ve aksesuar kullanabilirsiniz.


Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

 • Sema karacayli

  29 Ocak 2017 #1 Author

  Siyah beyaz olan tv ünitesine bayıldım harika görünüyor

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Doğaya Hasret Kalmayın Manzara Tablo Modellerini Tercih Edin

Manzara Tablo Modelleri Manzara tablo modelleri şehir hayatının vazgeçilmez aksesuarları arasında yer almaktadır. Hayatınızı istediğiniz zaman bir köye veya kır ortamına...

Kapat