Hakimiyet Sizde!; Tek Kişilik Yatak Odası Dekorasyon Hakimiyet Sizde!; Tek Kişilik Yatak Odası Dekorasyon
 Odanız adına kendi özel zevklerinizden yola çıkabilirsiniz. Burada önceliğiniz de renk değerlendirmeleri olmalıdır. Sevdiğiniz renklerden kombinler yaparak odanın hem hoş hem de rahat bir... Hakimiyet Sizde!; Tek Kişilik Yatak Odası Dekorasyon

 Odanız adına kendi özel zevklerinizden yola çıkabilirsiniz. Burada önceliğiniz de renk değerlendirmeleri olmalıdır. Sevdiğiniz renklerden kombinler yaparak odanın hem hoş hem de rahat bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle de son zamanlarda ahşap yatak başları ilgi görüyor. Tek kişilik yatak odası dekorasyon ürünleri arasında da ahşap detaylarına sık sık başvuruluyor. Bu tarz yataklara yönelik pek çok kombin yapabilirsiniz. Mesela toprak renkleri ile nevresimler seçebilirsiniz. Hatta koyu yeşiller ile turuncular üzerinden de sentez yapabilirsiniz. Bu renkler ile daha otantik bir havanın oluşması söz konusudur. Dağınıklık sevenlerin çeşitli battaniyeler üzerinden yatakları süslemeleri de mümkün. Yatakların yanında da yine ahşap küçük dolaplar barındırabilirsiniz. Yatak başları ile dolapların uyumlu olması gözün yorulmamasını da sağlıyor. Hem konforlu hem de yalın bir oda oluşturabilirsiniz. Yalın olması dinlenmeniz adına da faydalı olacaktır.

Tek Kişilik Rahat Yatak Odaları

Odanın rahat bir yapıda olmasını istiyorsanız fazla eşyadan ya da süslemelerden kaçınmalısınız. Yalın olan odalar daha dinlendirici olarak biliniyor. Bu tarz odaların yatak bir adet dolap ve gerekirse çalışma masalarında oluştuğunu söyleyebiliriz. Eşya seçimlerinde de yalınlık ön plandadır. Sade olması göz yormamasına ve daha dinlendirici bir yapıda olmasını sağlıyor. Bunun için de daha çok krem ile beyaz tonlarının hakim olduğu biliniyor. Dinlendirici etkisi bulunan bir ürün de cibinlik oluyor. Önceleri sadece bebek beşiklerine takılan cibinlikler artık her yatak modeline uygundur. Tül detayları ile yatakların bu hoş aksesuar üzerinden süslenmesini sağlayabilirsiniz. Sadece tüllerle süslemelerin olması da odanın ferah görünümüne zarar vermeyecektir. Aydınlık olması da odaların daha hoş durmasına sebep oluyor. Bu yüzden pencerenin önünü kapatan mobilyalara yer vermemek gerekiyor. Kapılara yakın da montelemelerden uzak durmalısınız.

Tek Kişilik Tasarım Yatak Odaları

Eskitme tarzının son günlerde tercih edildiğini söylemeliyiz. Bu tarz adına genel olarak ahşap ürünlerden yola çıkılıyor. Ahşap sağlık açısından da faydalı olacaktır. Bu yüzden odanızı tasarlarken ahşap mobilyara yer verebilirsiniz. Eskitme odalar için de ahşapların her türlü renk ya da dokusundan faydalanabilirsiniz. Eskitilmiş ürünlere de yer veriliyor. Mesela yer kaplamaması adına sandıkların yatak uçlarına koyulduğunu görüyoruz. Bu sandıkların içerisinde pek çok eşya muhafaza edebilirsiniz. Aynı zamanda üzerinin yumuşak olması halinde oturma alanı olarak da ele alabilirsiniz. Tek kişilik yatak odası dekorasyon için halıların da önemli olduğunu söylemeliyiz. Dar bir odaya sahipseniz ahşap parkelerin gözükmesini sağlayabilirsiniz. Kapatmak adına herhangi bir halı kullanımına yer vermeniz gerekmiyor. Ancak dikdörtgen ve geniş odalarda küçük halılar ele alabilirsiniz. Peluş olarak yapılan halıların daha fazla tercih edildiğini görüyoruz.

Tek Kişilik Odalarda Aksesuarlar

Kişinin yaratıcı fikirler üzerinden farklı aksesuarlar oluşturması mümkün. Mesela kitaplıklardan yola çıkabilirsiniz. Üstelik farklı raflar oluşturarak kitaplarınızı sergileyebilirsiniz. Ya da ince ve uzun olan kitaplıkları ele alabilirsiniz. Bu tarz ürünler çok fazla yer kaplamadığı için de faydalı oluyor. Kitaplarınızı dilediğiniz gibi dizerek görünümün hoş olmasını sağlayabilirsiniz. Burada tablolara da yer veriliyor. Sevdiğiniz bir filmin ya da oyuncunun posterini de asabilirsiniz. Çalışma alanı için de küçük ebatlardan masa ile sandalyeler seçebilirsiniz. Bu ürünlerin küçük olması odanın daha ferah olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda renklerinin de açık tonlardan olması faydalıdır. Koyu olması hem alanın dar gözükmesine hem de mobilyaların yeteri kadar ortaya çıkmamasına sebep oluyor. Tek kişilik yatak odası dekorasyon resimlerimize bakarak fikir sahibi olabilir ve yerleşmeye başlayabilirsiniz.

 

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
En Güzel Müstakil Ev Dış Dekorasyon Fikirleri

 Yaratıcı müstakil ev dış dekorasyon fikirleri ile evlerinizi çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Müstakil evler genellikle iki katlı olan, dubleks...

Kapat