Yatak Odası Dekorasyonu Ve Aydınlatma Yatak Odası Dekorasyonu Ve Aydınlatma
Yatak odalarının tasarımları adına aydınlatmalara dikkat etmelisiniz. Çünkü yanlış ışıklandırmalar sonucunda odalar hem hoş durmayacak hem de rahatsız edecektir. Şöyle ki yatak odalarında ki... Yatak Odası Dekorasyonu Ve Aydınlatma

Yatak odalarının tasarımları adına aydınlatmalara dikkat etmelisiniz. Çünkü yanlış ışıklandırmalar sonucunda odalar hem hoş durmayacak hem de rahatsız edecektir. Şöyle ki yatak odalarında ki ışıkların beyaz olmaması gerekiyor. Gözü yoran beyaz ışıklar nedeniyle sorunlar yaşayabilirsiniz. Dinlenmek ve uyumak amacıyla kullanılan yatak odalarında loş ışıklara yer verilmelidir. Yatak odası dekorasyonu ve aydınlatmaları için uyumlu ürünlere yer vermelisiniz. Şöyle ki kahve ve tonlarından seçim yapıyorsanız odaların sarı ışıklar ile aydınlatılmasını sağlayabilirsiniz. Daha renkli mobilyalar ya da süs eşyaları varsa da abajur kullanabilirsiniz. Bunların dışında tavan aydınlatma sistemlerinden dahi faydalanabilirsiniz. Bu şekilde tavanlardan farklı renklerle ışıklandırmalara yer verebilirsiniz. Mavi ya da mor tonları üzerinden ışık sistemlerine yer veriliyor. Uyumlu olması adına yatak odalarını da göz önüne alarak model ile renk seçmelisiniz.

Yatak Odalarında Tavan Aydınlatmaları

Tavan aydınlatmalarının farklı malzemeler üzerinden tasarımlarına yer veriliyor. Kartonpiyer olarak dahi model çalışmalarının bulunduğunu göreceksiniz. Odalarınızın tavanları yüksek ve geniş ise bu tarz modellerden ilerleyebilirsiniz. Aydınlatma adına farklı ışık sistemleri kullanılıyor. Mesela geceleri odanın buz mavisi renginde olmasını sağlayabilirsiniz. Renk tonlarını sisteme göre değiştirerek ilerleyebilirsiniz. Sarkıt aydınlatma ürünleri de bulunuyor. Tekli olmasının yanı sıra ikili olarak da sunulan bu ürünleri inceleyebilirsiniz. Siyah, gri ya da kahverengi gibi pek çok tonlamalar üzerinden hazırlanmaları sağlanıyor. Başta geniş yatak odalarında bu ürünlere şahit oluyoruz. Ancak kısa mesafeli olması sayesinde dar odalarda da kullanımına yer verebilirsiniz. Aydınlatma sistemlerinin daha çok ofis ya da alışveriş merkezlerinde sıklıkla kullanımları mevcuttur. Nitekim yatak odalarına da uygun seçenekler ile karşı karşıya kalacaksınız.

Yatak Odalarına Aplik Lambalar

Aplik lambalara hem banyolarda hem de yatak odalarında sık sık rastlıyoruz. Fazla alan kaplamamaları ve zarif ürünler olmasından dolayı dikkat çekici olduğunu belirtmeliyiz. Yatak odalarında da özellikle yatak başlarının olduğu duvara monte ediliyor. İki ayrı bölüme monte edilmesini sağlayabilirsiniz. Her ikisini ister ayrı ayrı isterseniz de aynı anda açabilirsiniz. Ayarlamalar adına aydınlatmaların düğmelerinden işlemlere yer veriliyor. Kullanışlı olan bu ürünler için dimmer düğmelerde bulunuyor. Dilediğiniz ışık boyutunda ayarlamalara yer vererek de kullanabilirsiniz. Yatak odası dekorasyonu ve aydınlatmaları için uyuma da dikkat etmelisiniz. Renk ve tasarım uyumları üzerinden odaların hoş bir imaja sahip olması mümkün. Mesela yatak başlarının renkleri ile aplikleri uyumlu hale getirebilirsiniz. Apliklerin farklı tasarımla da karşınıza çıkması söz konusudur. Zevkinize göre metal, ahşap ya da plastik ürünlere yer verebilirsiniz.

Yatak Odalarına Özel Abajurlar

Yatak odalarının süslemeleri için abajurlara sık sık başvuruluyor. Pek çok desenden ve modelden abajur setlerini göreceksiniz. İster tekli isterseniz de ikili olacak şekilde alabilirsiniz. Direk olarak bu aydınlatma seçeneklerini kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Avizelerin korumalı olmamaları halinde gözü yordukları biliniyor. Üstelik yer kaplaması ve dar odaları daha küçük göstermesi söz konusudur. Bu yüzden abajurlardan yola çıkabilirsiniz. Lambaderlerin de yatak odalarında yer aldığı görülüyor. Bir köşeye bu ürünü de koyarak aydınlatma sağlayabilirsiniz. Çalışma masalarına dahi uygun olaran küçük ve büyük ebatları bulunuyor. Renk seçenekleri de oldukça fazladır. İnce ve uzun olması da fazla yer kaplamamasını sağlıyor. Pek çok yönden avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Yatak odası dekorasyonu ve aydınlatma seçenekleri için farklı ve kullanışlı seçeneklere bakmak faydalı olacaktır. Her yerden tasarruf edebilir hem de doğru aydınlatma seçeneklerine yer verebilirsiniz.

 

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

 


Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
En Güzel Müstakil Ev Dış Dekorasyon Fikirleri

 Yaratıcı müstakil ev dış dekorasyon fikirleri ile evlerinizi çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Müstakil evler genellikle iki katlı olan, dubleks...

Kapat