Küçük Yatak Odası için Akdeniz Tarzı Dekorasyon Küçük Yatak Odası için Akdeniz Tarzı Dekorasyon
Yatak odaları; gündelik hayatın stresinden uzaklaştığımız, enerji topladığımız, sakinleştiğimiz ve dinlendiğimiz yaşam alanlarından birisidir. Dinlendiğimiz ve enerji topladığımız alanlar, başka alanlara göre içerik anlamında... Küçük Yatak Odası için Akdeniz Tarzı Dekorasyon

Yatak odaları; gündelik hayatın stresinden uzaklaştığımız, enerji topladığımız, sakinleştiğimiz ve dinlendiğimiz yaşam alanlarından birisidir. Dinlendiğimiz ve enerji topladığımız alanlar, başka alanlara göre içerik anlamında önemli bir yer tutar. Yatak odası dekorasyonu için dikkat edeceğimiz renkler ve onların görsel olarak uyumu, bize huzurlu bir ortamın kapısını aralayacaktır. Dinç kalmak ve ertesi güne daha huzurlu başlamak için, yatak odası dekorasyonundaki detaylar önemlidir.Bu yazımızda Akdeniz tarzı yatak odası dekorasyonunun 5 püf noktasını inceleyeceğiz.

Deniz Sizi Çağırıyor

İnsanoğlunun en rahat ettiği ortamlardan birisi, suyun bulunduğu alanlardır. Bunun karşılığı olarak deniz kavramı, hayatımızda önemli bir yer tutar. Denizin getirdiği huzur, yatak odası dekorasyonlarında da, bizim güç alabileceğimiz kavramları şekillendirir. Denizin en başından beri insanoğluyla olan ilişkisi, huzurlu ve güven dolu bir ortamın yaratılması açısından önemlidir. Yatak odası dekorasyonunda da bunu hayatınıza taşımak, rahat ve huzurlu bir ortamın temel dinamiğini oluşturacaktır.

Deniz Hayvanları Huzur Verir

Deniz hayvanları; denizin gizemiyle birlikte bize anılarımızı, güven ortamını ve yaratıcılığı çağrıştırır. Yatak odası dekorasyonunda da kullanılan deniz hayvanı figürleri, bize güvende hissedeceğimiz ortamı oluşturmak ve yaratıcılığımızı artırmak anlamında, olumlu bir geri dönüş sağlar. Deniz hayvanları sevimlilikleri ile denizlere hakim olmaya devam ederken, yatak odası dekorasyonunda da yanı başımızda kalarak, huzurlu bir dünyanın kapısını aralarlar.

Küçük Yatak Odası için Akdeniz Tarzı Dekorasyon

Küçük Yatak Odası için Akdeniz Tarzı Dekorasyon

Uyku Önemlidir

İş stresinden ve gündelik yaşamın sorunlardan uzaklaşmak için sağlıklı bir uyku önemlidir. Bu uykunun, en uygun ortamda alınması insanı huzurlu kılmaktadır. Uyku metabolizmanın ertesi gün için enerji toplaması, uyumlu çalışması ve yaratıcı olması için en önemli ihtiyaçlardan birisidir. Bu ihtiyacın doğru karşılanabilmesi için gerekli ortamın ve bu ortamın şartlarının doğru hazırlanmış olması önemlidir. Yatak odası dekorasyonunda kullanılan figürler, insanın sağlıklı bir uyku çekmesi için, üst sıralarda yer almaktadır. Sağlıklı uyku, ancak o ortamın sağlanması ile mümkündür. Deniz figürlerinin yer aldığı bir ortam, güven ve huzurun yeşereceği bir ortamı da anlatmaktadır.

Mavinin Yarattığı Konfor

Mavi renk güven hissiyle birlikte hareket etmektedir. Rahat etmek istediğimiz ortamdaki renkler; zinde kalabilmek, yaratıcılığı artırmak anlamında önemlidir. Denizin rengini yaşamımıza taşımak, yatak odası dekorasyonunda önemli bir etki oluşturacaktır. Huzuru bulabileceğimiz bir rengin, bizi uykumuzda da sarmalaması, zihinsel anlamda da güven unsuru oluşturacaktır.

Küçük Yatak Odası için Akdeniz Tarzı Dekorasyon

Küçük Yatak Odası için Akdeniz Tarzı Dekorasyon

Küçük Huzurlu Alanlardan Yatak Odası Dekorasyonu Sonsuzluğu

Bazı alanlar daha dar ya da sıkışık olabilir. Yatak odası da, bu sıkışıklığın yaşandığı alanlardan birisi olabiliyor. Deniz figürlerini yatak odası dekorasyonu odanıza detayları ile taşımak, sıkışık alanlardan daha geniş alanlara geçiş imkanı da sağlayacaktır. Denizin getirdiği sonsuzluk hissi, yatak odanızda daha ferah bir atmosfer sağlamanız açısından da önemlidir. Deniz figürleriyle birlikte odanızda, daha geniş ve daha konforlu bir atmosfer oluşacaktır.

Nefes Aldıracak Bir Atmosfer

İnsanoğlunun içinde yaşadığı ortam, genel ruh halini ve duygu durumunu yansıtmaktadır. Yatak odası dekorasyonu için kullanılacak malzemelerin, figürlerin ve renklerin uyumu, uygun atmosferin sağlanması anlamında önemlidir. Yaratılacak atmosfer günümüze ve gecemize doğrudan yansımaktadır. Doğru atmosferlerin yakalandığı yaşam alanlarındaki kalite, yaşamın her alanına yansımaktadır. Doğru dekorasyon malzemeleri ile birlikte nefes aldıracak bir atmosfer yakalamak, stresli bir iş gününün ardından ya da gündelik hayatın telaşelerinden uzaklaşmak için doğru kavramları içinde barındıracaktır. İnsanın kendine ayıracak özel zaman dilimlerinin olması bir lüks değil, modern zaman içinde öncelikli gereksinimlerdendir. Kaliteyi uygun atmosferle hayatına taşıyanlar, kendileri için en uygun yaşama alanlarıyla birlikte, nefes alabilecekleri alanları da oluşturmaktadırlar.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

  • eminealtnn

    28 Kasım 2016 #1 Author

    sağlıklı bir uyku için dingin bir ruh hali gerekir. mavi renk insan ruhunu dinginleştirir..

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Şıklık ve Sadelik Bir Arada; Küçük Ofis Dekorasyonu

Küçük Ofis Dekorasyonu Küçük ofis dekorasyonu için kullanmanız gereken eşya ve aksesuarlar yerli yerinde ve zaruri ihtiyaçlar olmalıdır. Ofisiniz küçükse...

Kapat